• 07KT98 H2 GJR5253100R0278  Digital input module  Improve system stability and reliability,jlplc
07KT98 H2 GJR5253100R0278 Digital input module Improve system stability and reliability
No.07KT98 H2 GJR5253100R0278
Product number :GJR5253100R0278
ABB model name :07KT98
Catalog Description :07KT98:AC31 S90, SPS(AC1131), Ether. +
ABB model name :07KT98
Desciption
Ambient air temperature: Operation... + 55 degrees Celsius
Storage -25... +75 degrees Celsius
Analog input :8 channels, 0... +5V, -5...  +5V 10-bit + symbol,... +10 volts, -10... +10V, 11 bit + symbol,... 20mA, ... 20mA, PT100 (2 or 3 wires), 12-bit, double
Analog inputs can also be used as digital inputs
Analog output :4 channels, -10... +10V, 11 bit + symbol, 0... .20mA, 12 bits