• 269PLUS-100P-HI    Motor management relay   Choose from up to eight programmable overload curves
No.269PLUS-100P-HI
Desciption
Specification: The relay is 100 ohms and has a platinum resistance temperature detector.
Dimensions and weight: The shipping box measures 11.40 "x 7.50" x 16.00 "(W x H x D) and the shipping weight is 7.75 lb.