• SDCS-PIN48-SD  Pulse transformer  High insulation strength,jlplc
SDCS-PIN48-SD Pulse transformer High insulation strength
No.SDCS-PIN48-SD
Product Parameters
●Input Voltage: 3 X 400 to 480 VAC
●Output Current: 48 A
●Output Voltage: 3 x 480 VAC
●Frequency: 50/60 Hz
●Control Mode: Torque/Speed/Position
●Protection Class: IP20
Desciption
Product Parameters
●Output Current: 48 A
●Output Voltage: 3 x 480 VAC
●Frequency: 50/60 Hz
●Protection Class: IP20
Specifications
●Dimensions: 600 X 300 X 320 mm (Hx Wx D)
●Weight: 30 kg
●Ambient Temperature: 0 to 50°C
●Storage Temperature: -25 to 70°C
●Humidity: 5 to 95% (non-condensing)