• SR489-P5-HI-A20-E-H    Generator management relay   It has basic display function,jlplc
  • SR489-P5-HI-A20-E-H    Generator management relay   It has basic display function
No.SR489-P5-HI-A20-E-H
Desciption
Phase current Assist: The relay has 5A phase current assist to provide stable current support for the power system.
Analog output: This relay has an analog output ranging from 4 to 20mA.
Changes to Settings: Users can change Settings as needed to meet specific application requirements.
Shipping location: The device is shipped by a merchant in Xiamen, Fujian Province.
Fuse current rating: Fuse current rating is 2.5A, fuse type is 5x20mm HRC SLO-BLO Littelfuse, fuse type is 215-02.5.