• TRICON-4351B   Tricon Communication Modules  Has 2 connectors with MT-RJ,jlplc
TRICON-4351B Tricon Communication Modules Has 2 connectors with MT-RJ
No.TRICON-4351B
Brand: Triconex
Product Number: 4351B
Product type: Tricon Communication Modules
Serial port: 4
Network port: 2
Port isolation: 500 VDC
Desciption
Brand: Triconex
Product Number: 4351B
Serial port: 4
Network port: 2
Port isolation: 500 VDC
Copper Ethernet port: 10/100 Mbps (Model 4353 only supports 100
Mbps)
Fiber Ethernet port: 100 Mbps
Network port:
Features 2 10/100BaseT Ethernet ports with RJ-45 connectors (models 4351A, 4351B, 4353).
In addition, it features 2 fiber mode Ethernet ports with MT-RJ connectors and 62.5/125 um fiber optic cables (models 4352A, 4352B, 4354).
Port isolation: Provides 500 VDC isolation.